OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
35 / 66
<
>
Jest to jedna z licznych kopii radzieckiej maski SzM-41. Jej pełna nazwa to „Mască de gaze Model 52”. Podobnie jak w większości krajów satelickich ZSRR, produkcja rozpoczęła się wraz z początkiem lat ’50. Niecałą dekadę później wprowadzona została jej zmodernizowana wersja o oznaczeniu MD58. Jedynymi zauważalnymi różnicami względem SzM-41 jest brak taśmy materiałowej pod zaciskiem komory zaworów oraz symbol formy na boku maski. W odróżnieniu od większości innych kopii nie znajdziemy tam daty produkcji, a jedynie literę „S” wraz z cyframi. Zestaw przeznaczony dla tej maski również nie różnił się od radzieckiego. Model ten był produkowany w 5 rozmiarach (0-4) przez firmę Chimica.

 
Data dodania: 5 grudnia, 10:49
Datowanie przedmiotu: 1955
Miejsce pochodzenia: Rumunia
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.