Nieśmiertelnik jeniecki Oflag IV-D Elsterhorst

Duże zdjęcie Nieśmiertelnik jeniecki Oflag IV-D Elsterhorst
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
3 / 7
<
>
Nieśmietrlnik jeniecki z oflagu IV D Elsterhorst. W pobliżu m. Hoyerswerda które w tedy było częścią dolnego Śląska znajdował się obóz jeniecki Stalag IV A. Władze III Rzeszy postanowiły że wydzielą część stalagu IV A i przekształcą na oflag IV D oraz rezerwowy Lazaret 742 dla oficerów alianckich wziętych do niewoli podczas bitwy o Francję. W 1943r. do oflagu IV D Elsterhorst z obozów we Włoszech zostali przetransportowani oficerowie Brytyjscy pojmani podczas kampanii w Afryce północnej. W maju 1945 r. Obóz został wyzwolony przez Armię czerwoną. 
Data dodania: 7 grudnia 2022
Datowanie przedmiotu: 1940 - 1945
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.