Nieśmiertelnik jeniecki Frontstalag 203 Le Mans

Duże zdjęcie Nieśmiertelnik jeniecki Frontstalag 203 Le Mans
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
7 / 7
<
>
Oboz przyfrontowy w Le Mans we Francji był jednym z wielu obozów, w których przetrzymywani byli jeńcy wojenni podczas II wojny światowej. Jeńcy ci byli głównie żołnierzami różnych armii, którzy zostali pojmani przez niemieckie wojska podczas działań wojennych. W obozie w Le Mans przebywało około 4 tysięcy jeńców, którzy byli zmuszeni do pracy w różnych zakładach przemysłowych. Cywile, którzy zostali przetrzymywani w obozie, byli później kierowani do obozów zagłady lub do prac przymusowych. Obóz w Le Mans działał od 8 sierpnia 1940 r. do 3 marca 1941 r.
Data dodania: 12 grudnia
Datowanie przedmiotu: 1939 - 1945
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.