Protokół przeciwwstrząsowy

Duże zdjęcie Protokół przeciwwstrząsowy
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
12 / 20
<
>
Druk protokołu przeciwwstrząsowego, mający zastosowanie na oddziałach szpitala zajmujących się rannymi w ciężkim stanie. Na protokole odnotowywano stan chorego, jego parametry życiowe oraz zastosowane leki i interwencje. Druki były składowane w zapasach nienaruszalnych Ludowego Wojska Polskiego, przygotowane do zastosowania w szpitalu polowym w przypadku wybuchu kolejnej wojny światowej. Takie szpitale miały być organizowane m.in. w specjalnie do tego przystosowanych architektonicznie szkołach "tysiąclatkach".
Data dodania: 22 grudnia 2022
Datowanie przedmiotu: 1970 - 1972
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.