Róg myśliwski/pszczyński Franz Hirschberg

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
3 / 3
<
>
Prezentowany eksponat, to róg myśliwski z wytwórni Franza Hirschberga z Wrocławia. Z informacji odnalezionych w sieci wynika, iż jest to tzw. róg pszczyński.Stan eksponatu dobry. Brakuje skórzanej opaski. Ustnik nieoryginalny - jest z późniejszego okresu.Na instrumencie napis: Franz Hirschberg - Königlich Großherzöglich Fürstlicher Hoflieferant - Breslau - Weidenstraße 19, co mniej więcej oznacza Franz Hirschberg - Królewski Dostawca Wielkiego Księcia - Wrocław - Wierzbowa 19. Prawdopodbnie jest to swojego rodzaju potwierdzenie wyłączności dostawcy na ten typ instrumentu.Szerzszy opis rogu pszczyńskiego tutaj: https://waltornia.pl/odmiany/1236-rog-mysliwskiPrzedmiot prawdopodobnie jeszcze z XIX w. Za wyjątkiem ustnika, który posiada już sygnatury DRP wskazujące na znacznie późniejszy okres.

 
Data dodania: 22 stycznia 2023
Datowanie przedmiotu: 1860 - 1900
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.