C. k. Koszary - K. k. Infanterie Kaserne

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
7 / 231
<
>
Fotografia: b/d

Wydawca: Wydawnictwo "Pocztówki" w Tarnowie

Data wydania: 1914 rok

Nakład: b/d

Numer: 5954

Obieg: tak

Znaczek: nie

Format: 14x9 cm

Informacja: Od 1833 roku znajdował się tutaj cesarsko-królewski szpital wojskowy, a następnie zamieniono go w koszary piechoty. Stacjonowały w nich dwie kompanie 57. pułku piechoty c.k. armii austro-węgierskiej. Po odzyskaniu niepodległości 57. pułk piechoty został przekształcony w 16. Pułk Piechoty Ziemi Tarnowskiej. W maju 1927 roku podczas pobytu w Tarnowie Prezydent Polski Ignacy Mościcki przekazał nowej jednostce sztandar. Z tej okazji dokonano generalnego remontu gmachu podnosząc go m.in. o jedną kondygnację. Z tego okresu pochodzi klasycystyczna fasada. Podczas II wojny światowej Niemcy zlokalizowali tutaj szpital wojskowy a w latach 1947-1991 stacjonował na tym terenie 14. Kołobrzeski Pułk Zmechanizowany. Od 1998 roku mieści się tu Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie, która powstała jako pierwsza w kraju uczelnia zawodowa tego typu (obecnie pod nową nazwą: Akademia Nauk Stosowanych).
Data dodania: 22 lutego
Datowanie przedmiotu: 1914
Miejsce pochodzenia: Austria
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.