Jeszcze zimowo.

Duże zdjęcie Jeszcze zimowo.
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
338 / 363
<
>
Drużyna Heer w zimowych kompletach maskujących założonych na sukienne mundury służbowe. Komplety te miały jedynie spełniać zadania maskujące i nie były ocieplane. Zwraca uwagę żołnierz drugi od lewej, patrzący do góry. Wyglada jakby miał na sobie mundur i furażerkę Luftwaffe a jego patki stanowczo nie są patkami Heer. Cała reszta zdecydowanie nosi klamry pasów oraz obszycia i wzór furażerek dla Heer. Szewrony na furażerkach wskazują iż nie jest to piechota (być może ciemnozielony- właściwy dla jednostek strzeleckich, GJ i SJ). Ciekawotką jest fakt iż żołnierz drugi od prawej uzbrojony jest w zdobyczny sowiecki karabin samopowtarzalny SVT 40 ( https://myvimu.com/exhibit/54715120-karabin-samopowtarzalny-swt-40 ) jednak na pasie nosi niemieckie ładownice a nie zdobyczne sowieckie.
Data dodania: 12 marca, 12:55
Datowanie przedmiotu: 1941 - 1944
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat nie jest widoczny w żadnej kategorii serwisu.

Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz
12 marca, 14:11
A dziękuję, takie fajne trafionko. Raczej zdjęcia z bronią zdobyczną mają wzięcie wiec i cenowo zawsze trochę wyżej ale czasami ktoś nie widzi dokładnie co na zdjęciu i sprzedaje jak sprzedaje...
12 marca, 13:19
Eleganckie zdjęcie Jurgen,gratuluję!
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.