OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
149 / 159
<
>
Pokrowiec żołnierza w randze mannschaften z Infanterie-Regt. Herwarth von Bittenfeld (1.Westfälisches) Nr.13

(Münster) VII Armee Korps.Pierwsze pokrowce na pickelhaubę wprowadzono rozkazem z dnia 17 maja 1892r,a w dniu 28 stycznia 1897r pojawiły się na pokrowcu numery pułkowe w kolorze czerwonym wycięte z cienkiej wełny lub filcu.Żadna jednostka z Garde Corps nie nosiła numerów pułkowych na pokrowcu.Haczyki mocujące wykonane były z mosiądzu,lakierowanego na czarno mosiądzu lub stalowe.Do piki z przesuwanym otworem wentylacyjnym na szynie (dotyczy modeli po 1895r) wprowadzono widoczne rozcięcie w celu lepszej wentylacji.15 sierpnia 1914 roku zmieniono kolor cyfr pułkowych na ciemnozielony,który noszono do 27 października 1916r.Po tym okresie zmieniono kolor pokrowca na kolor feldgrau ,dodano rozcięcia na pasek i zdejmowany kominek,który nie był już przymocowany tasiemkami.Überzug mocowany był trzema haczykami z przodu i dwoma z tyłu.Wszystkie pokrowce wykonane były z płótna.Kolor ze zdjęć nie odpowiada rzeczywistemu,który wpada w jasny brąz.Niestety optyka zawodzi lub nie umiem obsłużyć aparatu.Jak mawiał klasyk Andrzej Mleczko " Trudno jest znaleźć dobrą opiekunkę do dziecka,ale jeszcze trudniej jest znaleźć dobre dziecko".Na forum francuzi kwestionują autentyczność przedmiotu,inni są za orygimalnością.Na żywo wygląda dobrze.
Data dodania: 16 marca 2023
Datowanie przedmiotu: 1897 - 1914
Miejsce pochodzenia: Cesarstwo Niemieckie
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz
18 marca 2023
A- ha... Kij w mrowisku... :)
18 marca 2023
Gość trochę odpłynął z tą piką.Emblemat i kokardy bawarskie.Niewłaściwy kominek dla Bawarii.Pasek z łusek oficerski oraz okucie daszka,ale płaszcz z pasem dla mannschaften.Hauba ma owalny daszek,a powinien być prostokątny.Nie lubię takiej rekonstrukcji,ale dzięki za link.Pozdrawiam serdecznie.
Kustosz Starszy kustosz
18 marca 2023
gratuluję kolejnego świetnego eksponatu
a tutaj rekonstruktorzy w akcji:    https://www.youtube.com/watch?v=YESlprGb4-k
17 marca 2023
Zgadza się Jurgen.Pozdrawiam serdecznie.
Kustosz
17 marca 2023
A co do koloru na zdjęciach to według mnie za dużo światła. Robiłeś widzę fotki w ładny pogodny dzień na zewnątrz?
16 marca 2023
Dzięki Jurgen.Jestem ciekawy jak to wygląda.
Kustosz
16 marca 2023
Może będzie okazja w kwietniu to zrobie fotki rekonstruktorów.
16 marca 2023
Ciekawe spostrzeżenie Jurgen.Niestety nigdy na żywo nie widziałem takiej rekonstrukcji.
Kustosz
16 marca 2023
Rewelka. Ostatnio z kumplem, podczas imprezy reko, gadaliśmy że jednak piki na sylwetkach w rekonstrukcji najlepiej wyglądają w pokrowcach. Całkowicie taki pokrowiec zmienia wyraz sylwetki.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.