Miś z okienka.

Duże zdjęcie Miś z okienka.
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
217 / 363
<
>
Przód ciężkiego opancerzonego pojadu łączności - SdKfz 263. Konstrukcyjnie, pojazd, był rozwinięciem SdKfz 231 (8 rad) choć ideą było zbudowanie pojazdu będącego wzbogaconą w kwestii środków łącznosci, wersją pojazdu SdKfz 232. Ostatecznie zbudowano pojazd który był mobilnym, opancerzonym punktem łączności. Jedynym uzbrojeniem jakie posiadał był karabin MG 34 w jarzmie kulistym w przedniej płycie pancernej nadbudowy. Pojazd nie posiadał obrotowej wieży a jej rekompensatą powiększającą kubaturę wnętrza dla sprzętu radiowego, była pancerna nadbudowa. Pojazd posiadał dużą antenę ramową a w późniejszych wersjach, dodatkowo, teleskopową antenę 9 metrową. Pojazd posiadał rozbudowany osprzęt radiowy (powiększony w stosunku do SdKfz 232) a w jego skład wchodził między innymi najsilniejszy przenośny nadajnik (z odbiornikiem) 100 watowy Fu 11 SE 100. Pojazd nie był przeznaczony (tak jak jego poprzednik) do zapewnienia łączności pancernym pododdziałom rozpoznania a był stricte stanowiskiem łączności w jednostkach pancernych na szczeblu sztabowym. Nie był używany jako pojazd bojowy na linii. Zwraca uwagę wyraźnie widoczny biały krzyz na przodzie kadłuba co świadczy iż zdjęcie wykonano do 1940.
Data dodania: 16 marca, 17:03
Datowanie przedmiotu: 1938 - 1939
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz
16 marca, 17:24
Dziękuje Panowie. Czas związanyz wątpliwościami co do dalszych losów portalu spędziłem na dość intensywnych zakupach więc jeszcze bardzo duuuużo przed nami.
16 marca, 17:21
Gratuluję eksponatu.
16 marca, 17:13
Strasznie fajne te fotki, w szczególności przy masowej prezentacji 251, ewentualnie 250-ek.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.