OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
33 / 49
<
>
Cienkie opaski, podobnie jak ich szerszy wariant, używane były przez członków TOPL celem szybkiej identyfikacji funkcji pełnionej przez daną osobę. Również w tym przypadku nie została odnaleziona do tej pory żadna dokumentacja na ich temat. W związku z tym za lata, w których były one używane można umownie przyjąć lata funkcjonowania TOPL, czyli 1951-1965. Do niedawna niepotwierdzone były spekulacje na temat sposobu ich mocowania na ręce, dzięki egzemplarzom widocznym na ostatnich dwóch zdjęciach udało się odkryć/potwierdzić przynajmniej trzy różne sposoby, które były stosowane w epoce. Widoczne są rdzawe ślady po znajdujących się na opaskach spinaczach (górna i dolna), agrafkach (środkowa) oraz ślady po szwach (dolna). Ostatnia z nich została dodatkowo skrócona, tak by swoją długością odpowiadała obwodowi ręki osoby, która jej używała.
Data dodania: 16 marca, 18:40
Datowanie przedmiotu: 1951 - 1965
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Reklama
Dodaj komentarz
18 marca, 00:16
Nie mam żadnych konkretnych informacji na ten temat, dokumentacja opisująca ten rodzaj wyposażenia albo nie przetrwała do dzisiaj albo nie została jeszcze odkryta. Wygląda to na pewno na jakiś rodzaj elastycznego tworzywa sztucznego. Tylko tyle jestem w stanie obecnie powiedzieć.
17 marca, 13:13
Z jakiego materiału wykonane są te opaski?
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.