Czterej górale i pies.

Duże zdjęcie Czterej górale i pies.
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
384 / 420
<
>
Przyznam szczerze iż opis zdjęcia doprowadził do godzinnego siedzenia w literaturze ale o tym za chwilę... Czterej żołnierze Gebirgsjager z psem (prześlicznym owczarkiem alzackim). Unteroffizier (stojący po lewej) ma na sobie kurtkę mundurową wzoru austriackiego. Były to bardzo populerne bluzy mundurowe w jednostkach Gebirgsjagers autoramentu austriackiego po anschlussie i wcieleniu jednostek austriackich do Wehrmachtu. Bardzo dobrze widoczna naszywka oddziałów górskich na prawym ramieniu. Żołnierz stojący po prawej (nieznany stopień) ma na sobie drelich roboczy ze spodniami (prawdopodobnie) służbowymi oraz czapkę Bergemutze. Klęczący pomiedzy nimi obergefreiter (w mojej opinii) jest ubrany w mundur służbowy choć wzór bluzy trudny do ustalenia. Na głowie również Bergemutze. No i ostatnia osoba to felwebel a to co przyspożyło tyle kłopotu to jego kurtka mundurowa. Ostatecznie werdykt jest taki iż prawdopodobnie jest to stara, letnia kurtka Weisse Rock z okresu Reichswehry. W oddziałach Gebirgsjager pochodzenia austriajckiego istniał bardzo długi okres przejsciowy w kwestii ujednolicenia umundurowania a warunki pierwszoliniowe które kreowały "modę" absolutnie odstajaca od regulaminów nie wspomagały tego procesu. Wszyscy żołnierze na zdjęciu noszą buty górskie bez owijaczy.
Data dodania: 18 marca 2023
Datowanie przedmiotu: 1938 - 1942
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz
19 marca 2023
Kugel to jakby jego kompanami byli załoganci PzKpfw V Panther. :P Ten może się nazywał na przykład...Dajmy na to... Abzug. Co do korytka to zastanawiałem się długo nad tym i nie wymyśliłem nic. Bardzo bym chciał zeby to był na przykład zasobnik zaopatrzeniowy zrzucany na spadochronach, zaraz by ruszyła teoria że zdjęcie zrobione pod Narvikiem, ale niestety, nie. To nawet nie jest podobne do niemieckiego wzoru takich pojemników.
19 marca 2023
Ciekawa fotka, opis rewelka, a piesek wabił się może Kugel i cóż to za kociołek?
Kustosz
18 marca 2023
Dziękuję bardzo. Miłego weekendu życzę.
18 marca 2023
Jak zwykle rewelacyjny opis,gratuluję!
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.