OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
17 / 49
<
>
M 13 to wyspecjalizowany pochłaniacz amoniaku produkowany przez przedsiębiorstwo FASER w przybliżonym okresie lat 1970-1990. Posiada standardowy dla tamtych czasów łącznik gwintowy w standardzie Rd40x4, zgodny ze wszystkimi maskami przemysłowymi z okresu PRL. Litera „M” odnosi się do jego rozmiaru (M – mały, D – duży), a cyfra 13 do zastosowania. Jego następcą został model P 21/1-K, również produkowany przez FASER. Pomimo pochodzenia z tej samej serii co pochłaniacz M 12, widoczna jest duża różnica konstrukcyjna, w postaci dna metalowej obudowy. W omawianym przypadku jest ona zabezpieczona za pomocą papieru (rozwiązanie stosowane również w modelach serii P 21), a w M 12 dno ma postać podobną do cywilnych modeli serii MS (MS-3, MS-4).
Data dodania: 18 marca, 17:41
Datowanie przedmiotu: 1970
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat nie jest widoczny w żadnej kategorii serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 2 razy od 18 marca, 17:41
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.