Czołg się przewrócił.

Duże zdjęcie Czołg się przewrócił.
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
261 / 371
<
>
Dwa małe czołgi śmieją się z kolegi który się przewrócił... A teraz na poważnie. Barbarossa- lato 1941. Oddział piechoty przechodzi obok trzech sowieckich czołgów T26 (wzór 1938 ?- odsyłam do kometarza Teddy Bear poniżej) z których jeden leży na boku. Pozycja pozostałych dwóch również jest dziwna ponieważ stoją one do siebie przodem. Według mnie wszystkie trzy stały porzucone przez sowieckie załogi na drodze. Ponieważ jeden z nich był uszkodzony i nie nie można było nim przejechać aby udrożnić drogę, został zepchnięty przy użyciu ciężkiego sprzętu i ostatecznie się przewrócił. Pozostałe dwa były mobilne więc zwyczajnie nimi przejechano jednak aby nie "straszyły" wojsk własnych nadchodzących po drodze, ustawiono je w pozycji która pokazuje że nie stanowią zagrożenia dla zbliżających się do nich. Po prawej, po drodze porusza się kolumna piechoty. Brak szelek bojowych i troczenie oporządzenia według wcześniejszych regulaminów utwierdza mnie w przekonaniu iż jest to rok 1941. W głębi, w tle, widoczne zabudowania jakiejś wioski lub przedmieśćia.
Data dodania: 19 marca, 12:36
Datowanie przedmiotu: 1941
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Dostateczny
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Reklama
Dodaj komentarz
22 marca, 10:05 , edytowany: 22 marca, 10:29
Śmietnikowce też niby mają swoje uczucia. Choć z tamtych rejonów to nie wiem. Kiedyś babcia uczyła mnie takiej piosenki " A ja myślałam, że to śmieci, że jakieś gówno drogą leci, a to sowieci..."
Kustosz
22 marca, 09:58
Dzięki. To co piszesz to tylko rasowe koty a to, biorąc pod uwgę prowieniencję to jakiś buras, lub kundel.
22 marca, 09:40
A ja myślę, że się przewrócił na boczek, po to by go podrapać po brzuszku. Czołgi też mają uczucia.
Super fotka.
Kustosz
19 marca, 13:46
Dziękuję. Ten znak zapytania po sugestii modelu czołgu w opisie to była taka pięść w stół aby Twoje nożyce się odezwały. :) jak widać- skutecznie. Dzięki.
Kustosz
19 marca, 13:24 , edytowany: 19 marca, 13:25
Bardzo ładne i "klimatyczne" zdjęcie. Gratuluję!
Co do identyfikacji czołgu(-ów), to faktycznie tego rodzaju wieże (stożkowe) pojawiły się na T-26 w 1938 roku, ale wozy na zdjęciu wyglądają na pochodzące z produkcji z roku 1940 (sądząc po kształcie kadłuba pod wieżą). Ten wariant produkowany był w ówczesnej leningradzkiej Fabryce nr 174 im. Woroszyłowa i nosił fabryczne oznakowanie T-26-1 (w literaturze jest z reguły opisywany jako "T-26 wzór 1939", chociaż formalnie nie nosił takiego oznaczenia). Czołgi T-26 wyprodukowane później (w roku 1941) miały już nieco inne zawieszenie z wózkami wzorowanymi na... czeskich LT-35 / PzKpfw-35(t).
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.