Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.
Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.
Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.
Na podstawie tak niewielkiego wycinka terenu i to bez elementów charakterystycznych czy innych wskazówek, ciężko jest zidentyfikować miejsce. Tutaj nie wiemy nawet czy to Polska, chociaż jeżeli jest to zdjęcie z 1940 (lub wczesnego 1941) i dotyczy Europy Wschodniej, to prawdopodobnie tak. Poza tym ten sam teren dzisiaj może wyglądać zupełnie inaczej niż kilkadziesiąt lat temu (ciekawie wyglądają np przedwojenne zdjęcia Jury Północnej w porównaniu z tym, co dzisiaj każdy może sobie obejrzeć...).
No ale pobawmy się w dedukcję. Po pierwsze skały nie wyglądają na wapienie jurajskie (rzeźba, kolorystyka, porosty). Być może trafny jest kierunek zaproponowany przez Jurgena - "dawne umocnienia lub ich ruiny". Skoro tak, to może panowie oglądają okolice/resztki któregoś z fortów Twierdzy Przemyśl (zwłaszcza, jeśli to artylerzyści)? Tu mogliby się wypowiedzieć fachowcy od tego rejonu (o ile uznaliby, że na podstawie tak wątłych poszlak i spekulacji da się coś potwierdzić lub zanegować).
Inny kierunek poszukiwań - to mogą być skałki piaskowcowe w rejonie Czarnorzek / Odrzykonia (także w podkarpackiem). Jest tam nieco skalnych grup, najbardziej znane to "Prządki", a koło Odrzykonia są także ruiny zamczyska wśród takich skał - potencjalnie ciekawy kierunek wycieczki.
A może to jakieś zupełnie inne miejsce, dzisiaj zarośnięte i zapomniane przez wszystkich... :-)