Zwiedzając wschodnią Europę.

Duże zdjęcie Zwiedzając wschodnią Europę.
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
282 / 371
<
>
Pięciu żołnierzy podczas przepustki, prawdopodobnie zwiedzający okolicę swojego nowego darnizonu gdzieś w Poslce (?). Wszyscy ubrani w mundury służbowe z płaszczami, butami marszowymi, pasami  i wczesnymi furażerkami. Wszyscy w stopniu szeregowego. Wypustkiwaffenfarbe na naramiennikach niemal zlewają się z kolorem samych naramienników co wskazuje że jest to dość ciemny kolor ale nie czarny. Definitywnie nie piechota, być może artyleria, lub służby medyczne. Same płaszcze zaś są wersją bez ciemnozielonego kołnierza. Ten wzór płaszcza wszedł do służby w 1940 roku.
Data dodania: 24 marca, 11:02
Datowanie przedmiotu: 1940 - 1943
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz
25 marca, 15:10 , edytowany: 25 marca, 15:21
@orlos52: trochę mnie "wywołałeś do tablicy", ale chyba jednak przeceniasz moją wiedzę :-)
Na podstawie tak niewielkiego wycinka terenu i to bez elementów charakterystycznych czy innych wskazówek, ciężko jest zidentyfikować miejsce. Tutaj nie wiemy nawet czy to Polska, chociaż jeżeli jest to zdjęcie z 1940 (lub wczesnego 1941) i dotyczy Europy Wschodniej, to prawdopodobnie tak. Poza tym ten sam teren dzisiaj może wyglądać zupełnie inaczej niż kilkadziesiąt lat temu (ciekawie wyglądają np przedwojenne zdjęcia Jury Północnej w porównaniu z tym, co dzisiaj każdy może sobie obejrzeć...).
No ale pobawmy się w dedukcję. Po pierwsze skały nie wyglądają na wapienie jurajskie (rzeźba, kolorystyka, porosty). Być może trafny jest kierunek zaproponowany przez Jurgena - "dawne umocnienia lub ich ruiny". Skoro tak, to może panowie oglądają okolice/resztki któregoś z fortów Twierdzy Przemyśl (zwłaszcza, jeśli to artylerzyści)? Tu mogliby się wypowiedzieć fachowcy od tego rejonu (o ile uznaliby, że na podstawie tak wątłych poszlak i spekulacji da się coś potwierdzić lub zanegować).
Inny kierunek poszukiwań - to mogą być skałki piaskowcowe w rejonie Czarnorzek / Odrzykonia (także w podkarpackiem). Jest tam nieco skalnych grup, najbardziej znane to "Prządki", a koło Odrzykonia są także ruiny zamczyska wśród takich skał - potencjalnie ciekawy kierunek wycieczki.
A może to jakieś zupełnie inne miejsce, dzisiaj zarośnięte i zapomniane przez wszystkich... :-)
Kustosz
24 marca, 20:51 , edytowany: 24 marca, 20:52
Pozwole sobie zanegować. To samo jest z krzakami które porastaja wierzch formacji i dzieje się tak z prostego powodu- zdjęcie robione pod światło. Oświetlenie- słońce było po drugiej stronie formacji skalnej. Co do tytułu- dziekuję, poprawione.
Kustosz Profil Profesjonalny Starszy kustosz
24 marca, 19:56 , edytowany: 24 marca, 19:59
Ta biała plama nie jest oknem skalnym lecz raczej wadą na zdjęciu,zauważcie że lewa jej strona pokrywa część rękawa płaszcza stojącego bezpośrednio przy niej żołnierza.Przy okazji - w tytule o jedną literę za dużo.
Kustosz
24 marca, 19:39
Mam skojarzenia z Jurą Krakowsko-Częstochowską...;-)) lub Pieniny...?
Kustosz
24 marca, 14:02
Wiesz, myślę że należy też brać pod uwagę przedwojenne granice Polski. Co prawda po zajęciu przez sowietów w 1939 stały się ich własnością to jednak de facto do 1945 roku były to tereny okupowane najpierw przez sowietów później III Rzeszę.
24 marca, 13:51
Kurcze będę musiał wytężyć swoją wiedze o dużych kamlotach w Polsce. Może Teddy, którego wiedza jest przeogromna dorzuci swoje spostrzeżenia. 
Kustosz
24 marca, 11:39
Definitywnie "okno". Przy czym ja się zastanawiam czy ten skalny "mur" nie jest czasem elementem systemu obronnego jakiejś starej warowni. To by tłumaczyło chęć wybrania się na taką wycieczkę i robienia sobie pamiątkowych zdjęć.
24 marca, 11:29 , edytowany: 24 marca, 11:30
Wyraźnie widać jakieś skały, ale zastanawia mnie ta biała plama. Czy to jest uszkodzone zdjęcie (film), czy może jakiś retusz, bo nie kojarzę u nas takiego okna skalnego.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.