Gołąbek pokoju

Duże zdjęcie Gołąbek pokoju
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
175 / 180
<
>
Pokój to pokój!

Pokój światu!

МИРУ - МИР!„Pokój światu!”  to słynne radzieckie hasło . W prasie sowieckiej hasło to obowiązywało od maja 1951 r . i we wcześniejszej formie: „Pokój światu!”. - od maja 1949 .Źródłem hasła jest prawosławna „Wielka Litania ” („O pokój całego świata…”); także w „Litanii błagalnej”: „Prośmy Pana o pokój dla świata” oraz w modlitwie za amboną („Pokoju Twemu udziel pokoju”)  . Jednocześnie w przedrewolucyjnej ortografii cerkiewnosłowiańskiej i rosyjskiej wyrazy mir ( mirъ ) w znaczeniu „pokój” i pokój ( mirъ ) w znaczeniu „wszechświat” zapisywane były odmiennie.

Źródło: https://ru.wikipedia.org/wiki/wiki/Миру_—_мир!
Data dodania: 25 marca, 20:51
Miejsce pochodzenia: ZSRR
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.