Bluza drelichowa „wz.45” LWP

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
2 / 77
<
>
Bluza munduru wprowadzonego do produkcji, wraz z wkroczeniem Wojska Polskiego do Polski i przejściem na własne zaopatrywanie w umundurowanie. Rozkaz z 14 sierpnia 1945 roku nakazywał nawiązanie do przedwojennego umundurowania. Bluzy z lat 1945-1946 mają dość podobne do siebie cechy technologiczne, były zmodyfikowaną wersją munduru produkowanego przez ZSRR dla WP (wz.43). Bluzy te bardzo często różnią się od siebie materiałem, znam bluzy lniane, z materiału "w jodełkę", drelichowe, a nawet z materiału przypominającego brezent. W tym wypadku akurat drelichowa wersja w idealnym stanie wyprodukowana w łódzkiej fabryce braci Dietzel.
Data dodania: 27 marca 2023
Datowanie przedmiotu: 1945 - 1946
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Tagi: lwp
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.