To idziemy coś zjeść...

Duże zdjęcie To idziemy coś zjeść...
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
275 / 420
<
>
Dwaj oficerowie w rozmowie na tle kuchni polowej i pododdziałem piechoty w postoju. Podporucznik (po lewej) i porucznik (po prawej) z piechoty, obaj ubrani w kurtki mundurowe wzoru 36, obaj mają na głowach tzw crushery - gnieciuchy, które były polowymi czapkami oficerskimi. Czapki te nie posiadały usztywnień (stąd nazwa) oraz sznurów na otoku. Często obecnie myli się je z czapkami garnizonowymi w efekcie czego na przykład nazywa się crusherami czapki Luftwaffe gdzie Luftwaffe nie posiadało w ogóle tego typu nakrycia głowy. Z czasem, cruszery były wypychane przez feldmutze 43 ale też, te które przetrwały lub były wykonane z prywatnego zamówienia, były używane przez podoficerów w zasadzie do końca wojny. Crushery były często używane w ostatnim okresie wojny w Waffen SS. Bardzo dobrze widoczne elementy oporządzenia takie jak mapnik, puszka na maskę pgaz oraz kabura z pistoletem P09. Bardzo ładnie przy okazji widać jak była troczona puszka na maskę. Po prawej w tle kuchnia polowa, zaś po lewej pododział z regulaminowo ułożonym oporządzeniem i bronią zestawiną w kozły. Zwracam uwagę na nienaganny wygląd oficerów oraz gustowny wąsik u podporucznika. Obstawiam albo ćwiczenia około 1938 roku lub juz kampanię w 1939 w Polsce.
Data dodania: 27 marca 2023
Datowanie przedmiotu: 1938 - 1939
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.