14 PUŁK PRZECIWPANCERNY

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
43 / 108
<
>
Odznaka pamiątkowa ma kształt krzyża maltańskiego barwy białej z obwódką barwy złotej. Pośrodku krzyża znajdują się dwie skrzyżowane lufy armatnie z nałożonym na nie granatem, barwy złotej. Na granacie widnieje liczba „14” – numer taktyczny Pułku. Na górnym ramieniu krzyża znajduje się srebrny orzeł w koronie. Na dolnym ramieniu krzyża jest pionowo umieszczony czarno-szkarłatno-pomarańczowy proporczyk Pułku, nawiązujący do barw dywizjonu przeciwpancernego 10. Brygady Kawalerii z okresu II RP. Poniżej znajdują się nałożone na siebie litery „JP” – inicjały patrona Pułku. Odznaka nawiązuje do odznaki 4. Dywizjonu Artylerii Konnej, którego tradycje dziedziczy Pułk.. Odznaka została wprowadzona decyzją Nr 133/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 9 września 2021 r.
wymiary : 40x40 mm
wykonanie : Andrzej Panasiuk
Data dodania: 27 marca, 19:24
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.