3 BRYGADA OBRONY TERYTORIALNEJ

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
3 / 10
<
>
Odznaka pamiątkowa jest trzyczęściowa. Jej pierwszą część stanowi stylizowany krzyż grecki, wzorowany na odznace Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość (WiN). Krzyż jest pokryty emalią w kolorze niebieskim z czarnym obrzeżem. Kolor krzyża nawiązuje do barw miasta Rzeszowa, gdzie stacjonuje dowództwo 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług”, zwanej dalej „3 PBOT”. Drugą część stanowi orzeł (wg. wzoru godła II RP z 1919 r.). Orzeł, wykonany jest w barwie oksydowanego srebra, z koroną, szponami i dziobem w barwie oksydowanego złota. Trzecią część stanowi herb województwa podkarpackiego, umieszczony na piersi orła. Ponadto, na ogonie orła umieszczona jest cyfra „3”. Poniżej, na dolnym ramieniu krzyża znajdują się litery „PBOT” w barwie oksydowanego złota – skrót nazwy 3 PBOT. Odznaka została wprowadzona decyzją Nr 101/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 17 maja 2017 r.
wymiary : 40x40 mm
wykonanie : GRAVART
Data dodania: 27 marca 2023
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.