Bluza polowa "wz.93" PANTERA 127/MON II wersja

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
66 / 77
<
>
Bluza munduru polowego 127/MON w drugiej wersji produkowanej od 1994 (poldres od grudnia 1993) do 1996 charakteryzującej się prześwitujący na drugą stronę kamuflażem z przerwami pomiędzy plamamami i brakiem flag na ramionach. Różnica w stosunku do pierwszej wersji to przede wszystkim zastosowanie dwóch guzików w zapięciu kieszeni. Cechą charakterystyczną dla producentów są różne pieczątki, nawet różne nazwy wzoru (np. wz93/127/MON, MON127 itd.). Wyróżnić można pewne osobliwości, wynikające z roku produkcji, lub producenta tj. szlufki do pasa z tyłu przy ściągaczu, albo ich brak, wywietrzniki pod pachami, duży, lub mały guzik do zapięcia kołnierza pod szyją. Prezentowana tutaj wersja nie posiada szlufek, posiada z kolei wywietrzniki pod pachami i mały guzik do zapięcia kołnierza. Praktycznie do końca produkcji mundury te produkowane były z tkaniny z nadrukiem w którym nie zgrywały się plamy, jednak zależnie od roku i producenta odcień tkaniny może się różnić. Prezentowana bluza jest produkcji firmy Modvest, na ostatnich zdjęciach porównanie do bluzy produkcji firmy Gracja.
Data dodania: 28 marca 2023
Datowanie przedmiotu: 1993 - 1996
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.