Spodnie polowe (zimowe) „wz.68” mora CLPO 5522?

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
25 / 73
<
>
Spodnie polowe zimowe w nadruku mora. Wyprodukowane w 1969 roku z przełożoną podpinką od spodni zimowych w deszczyk. Jak wiadomo przepisy ubiorcze z 1972 roku nie przewidywały zimowych spodni polowych przeznaczonych do munduru z nadrukiem mora, pozostawiono tylko kurtki rekompensując ten brak wprowadzeniem ocieplacza zapewne mniej krępującego ruchy niż druga warstwa spodni w dodatku z podpinką. Sądząc po tym, oraz po kilku innych egzemplarzach takich spodni które znam, na początkowym etapie testowania mundurów moro uwzględniano wdrożenie takowych spodni, być może także w kroju US (takich zachowanych nie znam). Skoro istnieją spodnie wykonane identycznie jak wz. 5522, natomiast pierwsze znane bechatki w mora wz. 5607 są z 1969 jest wysoce prawdopodobne, że w latach 1968-1969 razem z tymi spodniami produkowano także kurtki z nadrukiem mora identyczne jak kurtki 5522 w deszczyku. Najprawdopodobniej już w 1969 roku zarzucono ten pomysł i wprowadzono jednoelementowy mundur zimowy 5607.
Data dodania: 28 marca, 21:14
Datowanie przedmiotu: 1969
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.