Odpoczynek przy starej pompie.

Duże zdjęcie Odpoczynek przy starej pompie.
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
364 / 372
<
>
Żołnierze nieznanej jednostki Gebirgsjager podczas postoju przy starej pompie. Ciekawostką są rowery widoczne na pierwszym planie. Na tyle, na ile wertowałem etaty w jednostkach Gebirgsjager, nie widziałem żadnych jednostek stricte rowerowych (odpowiedników kompanii fizylierów w dywizjach piechoty). Natomiast rowery definitywnie funkcjonowały na szczeblu dowódczym (kompanie, bataliony) w roli środków transportu dla łączników (gońców) oraz jako środek transportu czołówek zaplecza jednostek na szczeblu pułku. Podejżewam że widzimy właśnie prawdopodobnie taką czołówkę. Żołnierze ubrani w mundury służbowe z czapkami bergemutze, pasami i butami górskimi bez owijaczy. Dobrze widoczne naszywki z szarotką na prawych rękawach. Żołnierz stojący ma zsuniete na szyję gogle przeciwśnieżne/ przeciwsłoneczne. Zwracają uwagę hełmy troczone do rowerów z paskami (z gumy lub spietymi trokami skórzanymi) ułatwiającymi zatkniecie maskowania naturalnego. 
Data dodania: 29 marca, 11:20
Datowanie przedmiotu: 1939 - 1944
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz
30 marca, 08:32
Jak skanuję zdjęcia- które w oryginale są wielkości pół mojej dłoni, to robię to w wysokiej rozdzielczości. W efekcie, gdy opisuje zdjęcie, po powiększeniu, mam obraz na cały monitor i bardzo szczegółowy. Czesto w opisach wspominam o rzeczach ktore trudno jest dostrzec w oferowanym przez MyViMu formacie.
29 marca, 21:44
Ty masz oko. Szarotek bym za skarby nie dojrzał.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.