4 REGIONALNA BAZA LOGISTYCZNA

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
73 / 108
<
>
Odznaka pamiątkowa wykonana jest na bazie krzyża maltańskiego nałożonego na stylizowane koło zębate i okrąg. Ramiona krzyża pokryte są zieloną emalią ze złocistą obwódką. Pomiędzy ramionami krzyża znajdują się srebrzysty miecz i kłos. W centrum krzyża umieszczony jest herb miasta Wrocławia – miejsca stacjonowania jednostki. Na górnym ramieniu krzyża znajduje się cyfra „4” oznaczająca numer Bazy, a na lewym, prawym i dolnym ramieniu znajdują się odpowiednio litery „R”, „B” i „Log” – stanowiące skrót nazwy Bazy. Litery i cyfra są barwy srebrzystej. Barwa koła zębatego jest pomarańczowa, a okręgu – czarna. Nawiązują one do barw Śląskiego Okręgu Wojskowego, którego tradycje przejęła i kultywuje 4 RBLog. Odznaka została wprowadzona decyzją Nr 341/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 7 sierpnia 2014 r.
wymiary : 40x40 mm
wykonanie : METALOPLASTYKA
Data dodania: 12 maja 2023
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.