...a jednak coś i to od tyłu.

Duże zdjęcie ...a jednak coś i to od tyłu.
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
371 / 371
<
>
Ciąg dalszy serii czołgów na leśnej drodze. Tym razem chyba jesteśmy bardziej w głąb kolumny i widzimy pojazdy bliżej i od tyłu. Przy okazji trochę rozjaśnia nam się datowanie bo tym razem widoczne są krzyże belkowe w wersji stosowanej po kampanii w Polsce, czyli tylko białe kąty krzyża. Oznaczenie to stosowano w zasadzie jeszcze nawet na początku Barbarossy, jednak obecność wczesnych "trójek" na poprzednim zdjęciu oraz krajobraz, w zasadzie zawęża nam możliwości do 1940 roku. Na zdjęciu widoczne: dwa wczesne PzKpfw III oraz PzBhw I czyli wóz dowodzenia na bazie PzKpfw I, przy czym są to wozy późniejszej produkcji z podniesionym włazem dowódcy tworzącym kopułę obserwacyjną dającą dobrą orientację sytuacyjną wokół pojazdu. Jak pisałem wcześniej, zdjęcia pochodzą z albumu żołnierza z pułku łączności jednej z dywizji pancernych i kontekst dalszych zdjęć wsazuje iż mógł on być kierowcą samochodu osobowego używanego przez oficera tego pułku. Jest bardzo możliwe że jest to właśnie ten oficer widoczny na zdjęciu. Nosi on mundur służbowy z butami oficerskimi, oficerską czapką garnizonową i bryczesami. Na pierwszym planie, schylony- tyłem, (wnosząc po butach i broni osobistej) - kolejny oficer. 
Data dodania: 14 maja, 12:17
Datowanie przedmiotu: 1940
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 3 razy od 14 maja, 12:17
Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz
20 maja, 11:31
Czyta, czyta...  -)
Kustosz
19 maja, 11:49
Dziękuję. Cieszę się że ktoś to w ogóle czyta... :)
18 maja, 22:31
bardzo ciekawe te opisy...przyjemnie to czytać...
Kustosz
16 maja, 15:15
Może być Polska w czasie zgrupowania po Francji- raczej nie przed sądząc po solidnie bujnej florze.
16 maja, 13:16 , edytowany: 16 maja, 13:17
Czyli jednak później. Tylko jakoś krajobraz nie pasujemi mi do Ardenów, ale Francja jest duża.
Kustosz
16 maja, 13:04
No właśnie nie, bo ten typ krzyża belkowego pojawił się po kampanii wrzesniowej. We wrześniu jednak obowiązywał pełen biały krzyż choć jest spór czy w którejś dywizji nie uzywano żółtych. Jednak wciąż były to pełne krzyże. Ale o datowaniu jeszcze będzie przy okazji kolejnego zdjęcia.
16 maja, 12:55
Fajna poglądowa fotka, bo są na niej dwa rodzaje krzyży i pojazdy wczesnych serii. Gratulacje!
Coś mi to wygląda na Bory Tucholskie, po pogromie Armii Pomorze gen. Bortnowskiego w pierwszym tygodniu wojny, ale nie jestem ekspertem od września. Krajobrazy typowe, sprzęt i oznakowanie.  
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.