OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
18 / 122
<
>
Srebrny naparstek wyprodukowany przez angielskiego jubilera Ch.Hornera

sygnowany CH 6 DORCASNaparstek sygnowany DORCAS

jest to marka zastrzeżona przez Hornera

Srebrne naparstki DORCAS.

Srebrny naparstek który powstał w firmie Charlesa Hornera .

Charles Horner żył w latach 1837–1896 i był założycielem firmy Halifax Charles Horner z siedzibą w Halifax przy ulicy 23 Northgate.Firma zajmowała się wytwarzaniem biżuterii oraz srebrnych i złotych naparstków.W tamtych czasach srebrne naparstki oprócz walorów estetycznych były intensywnie użytkowane.Srebro jest metalem dość miękkim i takie naparstki szybko się odkształcały i zużywały.Ch.Horner zastanawiał się jak wzmocnić takie naparstki i w roku 1884 opatentował naparstki DORCAS- między warstwy srebra została włożona warstwa stalowej blaszki , która wzmacniała naparstek.Po jego śmierci w 1896 roku, jego dwaj synowie, James Dobson Horner i Charles Henry Horner, kontynuowali działalność we współpracy z Charlesem Williamem Leachem.

W 1889 r. wspólnicy uzyskali drugi patent na wytwarzanie naparstków „Dorcas” Naparstki były produkowane do 1947 r., a w 1984 r. firma została zlikwidowana.

Ponieważ naparstki Dorcas były częściowo stalowe, nie można było ich ocechować w urzędzie probierczym , mimo że srebrne warstwy były wykonane ze srebra próby 925. Mają zamiast tego inicjały jubilera i nazwę “ Dorcas”. W firmie powstawały też srebrne naparstki , były one cechowane w urzędzie probierczym.
Data dodania: 16 maja 2023
Miejsce pochodzenia: Anglia
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.