Czapka pruska żołnierska M1910.

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
59 / 61
<
>
Czapka pruska żołnierska M1910. Czapka ta to rodzaj toczka  wersji żołnierskiej bez daszka. Posiada kokardy - landową pruską oraz ogólno niemiecką w wersji żołnierskiej, dodatkowo trupią czaszkę używaną w okresie walk z powstańcami śląskimi.  Producentem czapki jest firma EREL - Robert Lubstein Militärmützenfabrik, mieszcząca się w Niemczech z 100letną tradycją, który dostarczał nakrycia głowy dla armii niemieckiej w okresie I oraz II wojny światowej . Czapka posiada wszystkie oznaczenia producenta.

Produkcja - EREL Robert Lubstein Militärmützenfabrik

Początki fabryki Roberta Lubsteina sięgają 1902 roku. W ciągu całej swojej historii firma zaopatrywała armię pruską, Reichswehre, Wehrmacht, NSDAP oraz wszystkie branże SS. Historia firmy nie przerwała się również po wojnie, tradycje były kontynuowane przez żonę i innych spadkobierców założyciela. W 1940 roku firma EREL dostała patent na wentylowany potnik, który od tej pory stosowany był tylko i wyłącznie w czapkach tej firmy.

Rozmiar 58, współczesna replika wykorzystywana do rekonstrukcji.
Data dodania: 11 września, 14:37
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Reklama
Dodaj komentarz
11 września, 21:25
Braunschweigisches Infanterie-Regt. Nr.92(Braunschweig) X Armee Korps.Prawo do noszenia tego typu Totenkopfu mieli tylko żołnierze z Braunschweigisches Husaren-Regt. Nr.17(Braunschweig) X Armee Korps oraz  z 92 regimentu piechoty.Totenkopf ustanowiony został 17 września 1883 roku.Były dwie wersje Totenkopfu: przydziałowa i z prywatnego zakupu-trójwymiarowa.Nawet po zmianie jednostki żołnierze mieli prawo nosić Totenkopf na czapce stąd wynika wiele błędów w przypisywaniu tego symbolu innym jednostkom.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.