Bukareszt - Karol I przed Biblioteką Uniwersytetu

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
4 / 15
<
>
Pomnik Karola I autorstwa Florina Codre w Bukareszcie zastąpił pomnik Ivana Mestrovica (rzeźbiarza jugosłowiańskiego pochodzenia chorwackiego), który został wzniesiony w 1930 roku i stopiony przez komunistów w 1948 roku w celu zbudowania pomnika Lenina. Odsłonięcie pomnika Florina Codre wywołało wiele sporów, koncentrujących się na pytaniu, czy jest to plagiat, zła kopia rzeźby Mestrovica, czy też nowe i oryginalne dzieło.

 
Data dodania: 11 września, 15:07
Datowanie przedmiotu: 2023
Miejsce pochodzenia: Rumunia
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz
11 września, 15:13
Zauważ, że akwarelka jest Katarzyny Tomali a projekt firmy: Czwórka! Jedyne do czego można się przyczepić to imię Karol w angielskim opisie powinno być Carol - widocznie zostało spolszczone :)
11 września, 15:09
Ale odlotowa !!!
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.