Odznaka LKS Biały Bór Hubertus

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
10 / 13
<
>
Biały Bór  – miasto w Polsce, położone w województwie zachodniopomorskim, w powiecie szczecineckim. W mieście działa klub jeździecki Hubertus przy stadninie koni. W mieście organizowane są mistrzostwa Polski w WKKW.
Data dodania: 18 września, 09:19
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 2 razy od 18 września, 09:19
Reklama
Dodaj komentarz
19 września, 14:36
Zgadza się Jurgen.To położenie geograficzne to nasze przekleństwo.Sąsiadów dobrze znamy z historii.
Kustosz
19 września, 12:51
Podobnie jak o wszystkim "dobrym" czego doznaliśmy od rosji.
18 września, 14:50 , edytowany: 18 września, 14:51
Jest jeszcze pomnik Tarasa Szewczenko,który pisał takie wiersze "Hajdamacy Mury rozwalili, —Rozwalili, — o kamienie Księży rozbijali,A uczniaczków żywcem w studni Wszystkich pochowali.Aż do samej nocy Lachów mordowali"
Dzisiaj już nikt o historii nie pamięta,poza garstką historyków.
 
Kustosz
18 września, 14:31
Nie wiem, nie byłam. Z wiki: Po drugiej wojnie światowej do zniszczonego miasta w ramach akcji Wisła przesiedlono wiele ukraińskich rodzin. Dziś Biały Bór jest jednym z największych ośrodków Ukraińców w Polsce. W mieście działa 3-stopniowy Zespół Szkół Ukraińskich im. Tarasa Szewczenki (podstawowa, gimnazjum, liceum), greckokatolicka Cerkiew Narodzenia Przenajświętszej Bogarodzicy, wybudowana w latach 1992–1997 według projektu J.Nowosielskiego przy udziale B.Kotarby.
A od ok. 2011 r. stadnina jest dzierżawiona przez firmę prywatną.
18 września, 13:39
Nie wiem jak teraz,ale kilkanaście lat temu strach było przebywać w tym mieście.Ludność osiedlona w ramach akcji "Wisła".Nieopacznie w 1998 roku w biały dzień wstąpiłem do sklepiku i usłyszałem piękne zdanie "Ty Lach my budziem riezać".Nie przypuszczałem,że po tylu latach tak silną mają tradycję.............
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.