OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
45 / 94
<
>
Unterfeldfebel- urzędnik dywizyjnej poczty polowej- front wschodni 1943.

 Urzędnik poczty polowej w stopniu młodszego sierżanta ubrany w mundur służbowy wzoru 36 z wczesnym wzorem butów marszowych. Na lewym rękawie opaska służby- "Feldpost". Waffenfarbe wojsk łączności- cytrynowo-żółty. Służba poczty polowej to jedna z najmniej docenionych służb i jeden z najbardziej zapomnianych aspektów w kwestii historii wojskowości II wojny światowej. Na palcach jednej ręki można policzyc znane grupy rekonstrukcyjne na świecie ukazujące tą służbę w kontekscie armii niemieckiej II wojny światowej. Tym czasem to właśnie dzięki poczcie polowej i jej pracy do dzisiaj istnieje wiele ciekawych przekazów na temat wojny i losu żołnierzy na niej. Obecnie coraz większa liczba prac historycznych opiera się choćby częściowo na listach żołnierzy którzy wileokrotnie nie przeżyli tej wojny. Ich listy przeżyły do dzisiaj. W nieniejszy sposób pragnę upamiętnić tą służbę. 100 figura w kolekcji.

Figura w skali 1/6 jak i elementy prezentacji są produktami Dragon in Dreams, Dragon Models Ltd., oraz wykonanymi własnoręcznie. 
Data dodania: 15 października
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz
4 listopada
Jeszcze do niedawna można było spotkać aktora. Niektorzy z nich w swoich serialowych kostiumach pokazuja sie na wydarzeniach takich jak kiermasze militarne czy wydarzenia nawiązujace do lat 40tych. Za mniejsza lub wiekszą oplata mozna nabyć fotosy z odreczną dedykacją. Rozmowa (zawsze bardzo sympatyczna) jest za darmo. Jak wcześniej wspomniałem- aktora który odtwarzał rolę porucznika Grubbera nie widzialem już chyba od roku.
Kustosz
3 listopada
Przeglądając i kontemplując Twoje ostatnie dokonania,przy tej figurce zatrzymałem się na dłużej.Otóż na pierwszy rzut oka przypomniał mi się świetny serial komediowy ( jak dla mnie ) z początku lat ' 90-tych "Allo,allo..." W jednej zgłownych ról występował niejaki porucznik Gruber i jego mały czołg. Dla mnie podobieństwo jest tak duże,że uśmiałem się do rozpuku ;-))))
Dla mnie super eksponat !!!! Magia wspomnień zrobiła swoje !!!
Kustosz
17 października
Dziękuje bardzo.
17 października
Trochę mnie nie było w muzeum, a tu taka perełka i to w pełnym kontekscie. Superfajny,  podziwiam i gratuluję.
Kustosz
16 października
A dziekuje.
Kustosz
16 października
To i tak tytaniczna praca! Podziwiam!
Kustosz
15 października
Zwracam uwagę że niektóre projekty są wielofigurowe... Ot czar tajemnicy prysł.
Kustosz
15 października
Gratuluję 100! … A gdzie są pozostałe (16)?
Kustosz
15 października
Dziękuję bardzo. Przyznam się szczerze że 100tna figura miała przedstawiać coś innego i to pod wieloma względami (wręcz nieco zszokować) choć wciąż w temacie III Rzeszy. Jadnak Royal Mail postarał sie aby tak się nie stało i (teoretycznie) sto pierwsza figura stała sie setną a tej setnej w założeniu zwyczajnie nie będzie w ogóle.
Kustosz
15 października
Obaj z Naprawiaczem macie sprytne paluszki :). Zadraszczam i gratuluję.
Kustosz
15 października
Dziękuje bardzo. Miło mi że sie podoba.
15 października
Wykonywali tytaniczną pracę jeżeli chodzi o ilość przesyłek i do tego dochodziło jeszcze cenzurowanie listów..Gratuluję eksponatu.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.