Grenadier z 16. SS Pz. Gren. Div.

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
88 / 94
<
>
Grenadier z 16. SS Panzergrenadier Division „Reichsführer SS”- Włochy- lato 1944.

Żołnierz ubrany we wczesniejszą wersję munduru tropikalnego dla Waffen SS wykonanego z lekkiej bawełny. Do tego grenadier nosi buty górskie - często wydawane jednostkom operującym w terenie górzystym. Na głowie hełm stalowy samodzielnie dostosowany przez właściciela przez domalowanie plam kamuflażu i założenie tzw. chicken wire aby deformować gładki kształt hełmu i umożliwić zakładanie naturalnego kamuflażu. Oporządzenie to jedynie pas główny z troczonymi ładownicami, bagnetem, oraz chlebakiem z menażką i manierką. Za pas zatknięta saperka oraz granat trzonkowy. 16. SS Panzergrenadier Division „Reichsführer SS” utworzono jesienią 1943 z brygady szturmowej SS którą sformowano kilka miesięcy wczesniej w oparciu o jednostkę przyboczną Himmlera. Już na początku znalazła się we Włoszech początkowo walcząc z alianckim przyczółkiem pod Anzio a następnie operowała w północnej części Włoch, miedzy innymi prowadząc działania przeciwpartyzanckie w trakcie których dopusciła się licznych zbrodni wojennych. Nastęnie na początku 1945 Dywizja trafiła na Węgry z których ostatecznie wycofała się na teren Austrii gdzie poddała się Aliantom Zachodnim. Kilkudziesięciu żołnierzy tej Dywizji, zostało skazanych zaocznie przez sądy włoskie. Niemcy odmówiły ekstradycji z uwagi na podeszły wiek skazanych.Figura w skali 1/6, złozona z detali wykonanych przez DiD oraz Dragon Models Ltd.
Data dodania: 1 listopada
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 2 razy od 1 listopada
Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz
1 listopada
Dzieki.
Konto Komercyjne
1 listopada
Pięknie dziękuję ale  bardzo trudno znaleźć informacje o kłódkach i zamkach pozdrawiam Zbyszek 
Kustosz Starszy kustosz
1 listopada
świetna robota, doskonały opis. gratuluję wytrwałości w pracy
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.