OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
89 / 90
<
>
Latarnia szlakowa która w dużej mierze przypomina latarnię kolejową. Nie jest tajemnicą że wojsko wykorzystywało rozwiązania techniczne z rynku cywilnego, jednak modyfikowano nieco te rozwiązania na potrzeby armii dodając dodatkowe znaki lub stosując inne uchwyty.

Latarnia ta posiada hak umożliwiający powieszenie jej np.na burcie jakiegoś pojazdu.Dodatkowo posiada uchwyt do mocowania na drzewcu.Latarnia jest wyposażona w kolorowe szybki do nadania odpowiedniego sygnału oraz ruchome drzwiczki do zasłonięcia odpowiedniego koloru.Latrania była wyposażona w zbiornik z naftą lecz gdyby tego paliwa brakło to po wyjęciu tegoż zbiornika odsłoni nam się otwór na świecę.

Mogła także służyć jako sygnał początku lub końca kolumny piechoty.

Ostanie zdjęcie prezentuje stan przed odnowieniem.Datowanie to I-połowa XX wieku. Prawdobodobnie lata 30-te.Kraj pochodzenia nie znany.Wysokość z uchwytem : 38 cm

Szerokość : 18 cm

Długość : 17 cm

Wymiary sa przybliżone.
Data dodania: 20 listopada, 17:54
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.