Kuba Hawana - Máximo Gómez y Báez

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
2 / 3
<
>
urodzony w Republice Dominikańskiej, został wyszkolony w Hiszpanii jako oficer armii hiszpańskiej. Początkowo przybył na Kubę jako oficer kawalerii w armii hiszpańskiej, ale w 1868 r. zajął się sprawą rebeliantów, pomagając przekształcić taktykę i strategię wojskową armii kubańskiej. Dał Kubańczykom ich najbardziej przerażającą taktykę: "szarżę maczetą".

Po śmierci w walce Ignacio Agramonte w 1873 r., Gómez awansował do stopnia Generalísimo kubańskiej armii. W ciągu 15 lat walki partyzanckiej przeciwko wrogowi znacznie przewyższającemu go pod względem siły roboczej i logistyki, został ranny tylko dwa razy. Dla porównania, jego najbardziej zaufany oficer i zastępca dowódcy, Antonio Maceo, został ranny ponad 25 razy w tym samym okresie. Gómez odrzucił nominację prezydencką, którą zaoferowano mu w 1901 roku, głównie dlatego, że zawsze nie lubił polityki i nawet po 40 latach życia w kraju nadal uważał, że jako urodzony na Dominikanie nie powinien być cywilnym przywódcą Kuby.Kartka bez znaczka, wydana w USA
Data dodania: 8 grudnia
Miejsce pochodzenia: Kuba
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.