Sturmpioniere z Pz. Gren. Div. Großdeutschland

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
65 / 94
<
>
Saper szturmowy z Panzer-Pionier-Bataillon Großdeutschland z Panzergrenadier-Division Großdeutschland- Łuk Kurski, lipiec 1943. Saper szturmowy z sekcji cięcia drutów ma na sobie mundur służbowy sukienny wzoru 40 z hełmem stalowym z pokrowcem maskującym, trzewikami z opinaczami brezentowymi. Na mundur założona kurtka maskująca z wzorem Splittertarnmuster (taki sam na pokrowcu hełmu). Oporządzenie składa się z pasa głównego na którym załozone są specjalne torby- ładownice dla saperów szturmowych, kabura z pistoletem P38, chlebak z przypieta manierką oraz szelki bojowe z przytroczonym plecakiem szturmowym dla saperów. Pod klapami toreb- ładownic wetkniete dwa granaty trzonkowe. Żołnierz używa nożyc do cięcia drutu do których pokrowiec jest troczony do pasa głównego. Specjalne oporzadzenie dla saperów szturmowych było efektem absolutnie nowej koncepcji  na oporządzenie. Maskę p-gaz przeniesiono do prawej torby, menażkę z chlebaka lub plecaka szturmowego do głównej- górnej klapy plecaka. Małe kieszonki na bokach toreb były ładownicami na łódkowana amunicje do Kar98k. Dzięki tym zabiegom żołnierz mógł troczyć do pasa więcej specjalistycznego oporządzenia/ sprzętu. Dodatkowo zarówno plecak jak i lewa torba pozwalała także na zabranie większej ilości niezbędnych na polu walki materiałów. Figura w skali 1/6- złożona z detali wykonanych przez Dragon Models Ltd. oraz DiD. 
Data dodania: 26 grudnia
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz
30 grudnia
Obrabiam spod przeglądarki do zdjęć apple. Ja juz od kilku lat nie bawię się w wielkie, robiące wrażenie, wypaśne aparaty. Od czasu gdy odkryłem możliwości apartu w iphonie nawet mi sie nie chce tachać swojego LSRa. Robię zdjęcia telefonem, chmura mi to wrzuca na ipada na którym spod przeglądarki obrabiam, wysyłam na PCta a tam to tylko wstawianie gdzie trzeba. Masz dostęp do mojego konta na FB to wiesz jakie mi klatki wychodzą. To wszystko własnie telefonem. Za chwile wrzucę trochę ze świątecznej wizyty w St. Ives.
Kustosz
29 grudnia
Używasz programu Lightroom ?
29 grudnia
nie winietka... w fotgrafii przyciemnianie krawędzi nazywa się winietowaniem.
Kustosz
29 grudnia
A co to jest ta winietka?
Kustosz
29 grudnia
Dziekuje. Winietka w minusie. Wiekszość moich zdjęć w obróbce tak wykańczam. 
Kustosz
28 grudnia
Brawo! A jeszcze ten specjalny efekt ze światłem i cieniem po rogach!
Kustosz
26 grudnia
Dziękuję.
Kustosz Starszy kustosz
26 grudnia
piękna figura, gratuluję włożonej pracy
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.