OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
94 / 94
<
>
Obereutenant der Polizei z Schutzpolizei- Niemcy, lato 1940.Funkcjonariusz w stopniu oficerskimpolicji porządkowej z jednostki schutzpolizei w nieregulaminowym mundurze służbowym. Sukienna bluza mundurowa wzoru policyjnego dla oficerów z mankietami i kołnierzem obszytymi kolorem ciemnozielonym oraz zielonymi wypustkami.(schutzpolizei), butami oficerskimi do jazdy konnej, bryczesami oraz czako jako nakryciem głowy podczas służby. Na pasie (niepoprawna klamra, w zastępstwie użyłem klamrę dla SS) kabura z pistoletem Walther PP oraz bagnet paradny policji wraz z temblakiem. Do poprawnego zestawu służbowego brakuje koalicyjki. Ostatnie zdjęcie w czapce garnizonowej używanej zwyczajowo do munduru poza służbą.Schutzpolizei (Schupo) była częścią Ordnugpolizej (Orpo) czyli policji porządkowej i była formacją porządkową ale uzbrojoną więc w naszych realich mozna by ja porównywać do czegoś pomiędzy ZOMO i Wojskami Wewnętrznymi.  Pododdziały stacjonowały w w duzych miastach, miastach, miasteczkach i małych miasteczkach. W skład Schutzpolizei wchodziły nastepujące formacje: Oddziały Patrolowe, Oddziały Skoszarowane, Policja Drogowa, Policja Wodna, Oddziały Konne, Pododdziały Łączności oraz (rewolucyjne jak na tamte czasy) Jednostki Lotnicze. Figura w skali 1/6 jest zmodyfikowana figura "z pudełka" wyprodukowaną przez DiD z dodanymi detalami tej samej firmy i Dragon Models Ltd.
Data dodania: 6 stycznia
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz
11 stycznia
Dziękuje bardzo. Na szczęście wciąż mogę kotynuwać temat w skali 1:1 i robie to i mam nadzieję że jeszcze kilka dobrych sezonów rekonstrukcyjnych przede mną. Pozdrawiam.
11 stycznia
Super, że mogliśmy podziwiać przez tyle lat wykonane przez Ciebie cudeńka. Nie ukrywam, iż dzięki temu osobiscie dowiedzialem się bardzo wiele na temat niemieckiego umundurowania i wyposażenia poszczelgólnych żołnierzy WW II.  Wielka szkoda, że to już finał, ale to co zostało zaprezentowałeś jest - ułał! 
Życzę wszystkiego, co najlepsze i pozdrawiam.
Kustosz
9 stycznia
Moja kolekcja to pikuś wobec kolekcji Jacka Sułowskiego (choć ostatnio dotarło do mnie że kolekcja została sprzedana). Ta kolekcja to było kilkaset (!) figur i kilkanaście pojazdów w tej skali. Poza tym są prace grupy projektowej - Kampfgruppe Von Abt. Wystarczy wpisać w wyszukiwarke... Co prawda nie jest to stała kolekcja a w projektach pracuje kilka osób ale efekt w postaci zdjęć jest powalający. 
Kustosz
8 stycznia
To chyba pobiłeś jakiś rekord Guinessa? Bardzo poważna kolekcja.
Kustosz
8 stycznia
Tak. Dziekuję bardzo. Przy okazji chcę w tym momencie pożegnać fanów tej kolekcji. To ostatnia figura. W planie co prawda są jeszcze dwie ale biorąc pod uwagę swzanse nabycia, koszty, dostepność oraz ogromne zmiany w moim życiu prywatnym w najbliższym czasie, pozyskanie ich może potrwać lata albo nigdy się nie ziścić. Tak więc dziękuje za wszystkie słowa wsparcia, pozytywne oceny oraz merytoryczne dyskusje które miały miejsce przez kilka lat powstawania kolekcji. Kolekcja obecnie to 111 figur...
8 stycznia
Super. Gratulacje. 
P.S. Czy bagnecik jest wzorowany na paradnym KS98, bo tak wygląda.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.