OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
25 / 26
<
>
MIA2-I-I (MIA2-I-I Non-Combatant Gas Mask) została zaprojektowana w 1942 roku na potrzeby amerykańskiej obrony cywilnej oraz personelu wojskowego znajdującego się daleko poza obszarem działań wojennych. Jej konstrukcja jest maksymalnie uproszczona celem ograniczenia kosztów i czasu produkcji. Zestaw składa się z części twarzowej, która jest połączona na stałe z filtropochlaniaczem oraz torby. W przypadku rozmiarów dziecięcych maski były wykonywane z jednym wizjerem panoramicznym zamiast dwóch okularów. Część twarzowa jest wykonana z podgumowanego materiału, a okulary z celuloidu. Co ciekawe część twarzowa nie jest wyposażona w zawór wdechowy, ponieważ znajduje się on na spodzie filtropochłaniacza. Po jego boku znajduje się również krótka instrukcja posługiwania się maską.

 
Data dodania: 25 stycznia
Datowanie przedmiotu: 1943
Miejsce pochodzenia: Stany Zjednoczone
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.