Świerklaniec - koń i lwica (multi)

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
8 / 8
<
>
zabytkowy park znajdujący się w Świerklańcu. Przy dwóch bocznych basenach znajdują się rzeźby i  przedstawiają walczące ze sobą zwierzęta: jeleń i niedźwiedź, pelikan i ryba, koń i lwica, struś i wąż. Natomiast fontanna znajduje się pośrodku głównego basenu i przedstawia trzy gracje trzymające kulę ziemską. Autorem jest Emanuel Frémiet, francuski rzeźbiarz.
Data dodania: 6 lutego, 13:01
Datowanie przedmiotu: 1996
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Reklama
Dodaj komentarz
11 lutego, 18:37
Mieszkam tak zwany rzut kamieniem od Świerklańca , dodam iż park ten graniczy z jeziorem Świerklaniec-Kozłowa Góra i prawie kilometr w parku można iść wzdłuż jeziora. Na prawym brzegu jeziora znajdują się historyczne schrony bojowe z czasów II wojny światowej.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.