OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
17 / 26
<
>
Przedwojenna fińska maska o przeznaczeniu cywilnym, wprowadzona w 1939 roku. Jej budowa jest bardzo zbliżona do niemieckiej VM37, główną różnicą pomiędzy obiema maskami jest brak charakterystycznego zaworu wydechowego z przodu maski. W M/39 zastosowano natomiast bakelitową komorę zaworów, łączącą w sobie zarówno zawór wdechowy jak i wydechowy. Pasek znajdujący się na karku pełni funkcję dosyć prymitywnej regulacji rozmiaru kaptura. Maska była wytwarzana przez zakłady PARA, a zestaw składał się z części twarzowej, kartonu, torby, filtropochłaniacza oraz szmatki. Karton posiada dodatkowy pasek, pozwalający przenosić go jak torbę oraz instrukcję obsługi nadrukowaną po wewnętrznej stronie. 
Data dodania: 6 lutego
Datowanie przedmiotu: 1939
Miejsce pochodzenia: Finlandia
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.