Haki do podwieszania linii telefonicznej.

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
10 / 26
<
>
Dwa haki do podwieszania linii telefonicznej. Było kilka wersji i ta akurat bardziej była przeznaczona dla dalekobieżnych kabli polowych (obsługujących kilka linii jednocześnie). Do prostych linii z pojedyńczym lekkim kablem lub podwójnym ciężkim kablem były przeznaczone haki prostsze, wykonane w całości z grubego drutu choc idea konstrukcji była taka sama. Na pierwszym zdjęciu dwa haki pokazane z lewej i prawej sytony (strony się różniły). zdjęcie drugie przedstawia prawidłowe osadzenie haka na rososzce w celu wyniesienia do zawieszenia (na słupie lub gałęzi drzewa na przykład). Zdjęcie trzecie nawiązuje do zdjęcia instrukatażowergo (czwarte) pokazującego jak przy pomocy dwóch haków zabezpieczyć połączenie sekcji kabla dalekobieżnego. Jednocześnie zdjęcie czwarte pokazuje w/w kabel oraz sposób prowadzenia kabla w spirali. Oba haki służą do podwieszania linii podczas kilku wydarzeń które odbywają się w terenie gdzie występuja wysokie drzewa pozwalające pociągnąć linię podwieszaną. 
Data dodania: 12 marca, 18:35
Datowanie przedmiotu: 1938 - 1945
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz
13 marca, 12:32
Wróciły! 
Kustosz
13 marca, 11:17
Tak, spadły. 
Kustosz
13 marca, 08:51
Na razie haki gdzieś przepadły...
Kustosz
12 marca, 19:36
No to przygotuj się na więcej... :))
12 marca, 19:29
Takie fanty to ja lubię.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.