Bundeswehr: oznaka Wehrbereichskommando IV

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
109 / 120
<
>
Bundeswehr Wehrbereichskommando IV

Wymiary: 80x62mm

Dowództwo obszaru wojskowego utworzono w Moguncji w 1956 roku. W latach 1994-2001 kierownictwo obszaru wojskowego sprawował połączony sztab „Wehrbereichskommando IV / 5. Dywizja Pancerna”. Do 2001 r. IV obszar wojskowy obejmował Saarę, Hesję i Nadrenię-Palatynat. W 2001 roku przeprowadzono reorganizację obszarów wojskowych. W Monachium doszło do reorganizacji Dowództwa Obszaru Wojskowego IV „Niemcy Południowe”. „Nowe” Dowództwo Obszaru Obronnego IV przejęło kierownictwo nad „nowym” Obszarem Obronnym IV, który obejmował Bawarię i Badenię-Wirtembergię. Dowództwo Okręgu Wojskowego IV zostało zlikwidowane w 2013 roku.

 
Data dodania: 21 marca, 15:06
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat nie jest widoczny w żadnej kategorii serwisu.

Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.