OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
64 / 68
<
>
CALPE (Alicante) 
Vista general de Calpe y Peñón de Ifach
Vue générale de "Calpe" et "Peñón de Ifach" 
General view of "Calpe" and "Peñón de Ifach"

Calp (nazwa kat.; hiszp. Calpe)[a] – gmina i miasto w Hiszpanii, w Walencji, w prowincji Alicante/Alacant (67 km od miasta Alicante) nad Morzem Śródziemnym. W 1999 Calpe miało 22 466 mieszkańców, większość z nich to cudzoziemcy.
Więcej na: https://pl.wikipedia.org/wiki/Calp
 
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 3 razy od 2 kwietnia, 08:17
Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz
4 kwietnia, 20:29
Magiczne miejsce. Wejście jest darmowe. Jeśli ktoś lubi chodzić po szlakach typu Orla Perć to na szczyt dotrze w 40 minut drogą turystyczną bez wysiłku - tylko po co się spieszyć ;) Dla wspinaczy są wytyczone klasyczne i sportowe wejścia. W lipcu i sierpniu poza upałem jest sporo turystów. Skała wygląda imponująco i z dołu i z góry :) Mieszkałem w Benidormie prawie 3 lata i często odwiedzałem Calp, chociaż bliżej miałem wspaniałe pasmo brzegowe z Alt de la Montera i Alt del Governador... Na północy Sierra de Cuenca, niżej Sierra Morena, na południu Sierra Nevada. No i się rozmarzyłem :) Chyba wiem gdzie pojedziemy na wakacje :)
Kustosz
2 kwietnia, 13:21
Ładnie pokazana z lotu ptaka formacja skalna Peñón de Ifach. Mieszkańcy mówią na nią “Mały Gibraltar”, bo wyglądem nawiązuje do słynnej Skały Gibraltarskiej. Szczyt ma wysokość 332 m n.p.m.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.