Toronto - Princes' Gate -Canadian National Exhib.

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
4 / 4
<
>
Konstrukcja została nazwana Princes' Gates, po tym jak Edward, książę Walii i książę Jerzy mieli oficjalnie otworzyć nową konstrukcję. Obiekt został oficjalnie otwarty przez dwóch książąt 30 sierpnia 1927 roku. 

Na szczycie łuku w stylu rzymskim stoi posąg określany jako Wing Victory. Trzyma laur w wyciągniętej ręce i liść klonu w drugiej. Skrzydlate Zwycięstwo stoi na cokole w kształcie statku, przywołując metaforę Statku Państwowego. Centralna postać jest otoczona przez hippokampy i dwie pomocnicze rzeźby męskie siedzące na nadprożach i odwrócone tyłem.

A tu jeszcze Kanadyjska Królewska Policja Konna na tle tego obiektu.

 
Data dodania: 2 kwietnia, 12:50
Miejsce pochodzenia: Kanada
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.