Paryż - Pomnik konny Ludwika XIV w Luwrze

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
25 / 26
<
>
Orginał w marmurze jest w Wersalu - odlew jest obok piramidy w Luwrze

2 autorów tego dzieła: Bernini i Girardon

Bernini (1598 - 1680) był włoskim rzeźbiarzem i architektem. Będąc ważną postacią w świecie architektury, był także, a nawet przede wszystkim, czołowym rzeźbiarzem swojej epoki, któremu przypisuje się stworzenie barokowego stylu rzeźby. Jak skomentował to jeden z badaczy: "Bernini może być dla rzeźby tym, czym Szekspir dla dramatu: pierwszym ogólnoeuropejskim rzeźbiarzem, którego nazwisko jest natychmiast identyfikowane z konkretną manierą i wizją, i którego wpływ był niezwykle silny....". Ponadto był malarzem (głównie małych płócien w oleju)

François Girardon (1628-1715) był francuskim rzeźbiarzem stylu Ludwika XIV lub francuskiego baroku, najbardziej znanym ze swoich posągów i popiersi Ludwika XIV oraz rzeźb w ogrodach Pałacu Wersalskiego.
Data dodania: 29 kwietnia, 12:31
Miejsce pochodzenia: Francja
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 2 razy od 29 kwietnia, 12:31
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.