OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
4 / 5
<
>
kastylijski rycerz (hidalgo), hiszpański bohater narodowy czasów rekonkwisty, zdobywca i późniejszy zarządca miasta Walencja.
Data dodania: 4 czerwca, 13:02
Miejsce pochodzenia: Hiszpania
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 2 razy od 4 czerwca, 13:02
Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz
4 czerwca, 16:43
Rodrigo Diaz de Vivar (1043-1099), znany jako El Cid Campeador, walczył zarówno dla królów chrześcijańskich, jak i mauretańskich. Krąży o nim wiele opowieści. Mówi się, że po pokonaniu sił Granady schwytał ich przywódcę, hrabiego Garcíę Ordóñeza i pociągnął go za brodę, co było największą zniewagą w tamtych czasach.
El Cid stworzył własne lenno w mauretańskim śródziemnomorskim mieście Walencja. Oficjalnie rządził w imieniu chrześcijańskiego króla Alfonsa, ale w rzeczywistości był w pełni niezależny. Miasto było zarówno muzułmańskie, jak i chrześcijańskie.
4 czerwca, 14:11
piękny, jaka energia...
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.