OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
2 / 29
<
>
Replika radiostacji Torn Fu G- nie działająca, zbudowana przeze mnie w oparciu o skrzynkę sowieckiej radiostacji R105. Skrzynka dla sowieckiego radia była skopiowana z niemieckiej Torn Fu G przez co obecnie jest swietną bazą wyjściową do budowy repliki jak powyższa. Replika posiada (jak to replika) pewne uproszczenia i nie jest kopia 1:1 ale na tyle replik budowanych przez rekonstruktorów ile widziałem, moja napewno nie jest najgorsza. Na dioramie współpracuje z kluczem Morse'a oraz głosnikiem dostawnym a w przypadku użycia w pokazach dynamicznych wraz ze słuchawkami oraz laryngofonem. 
Torn Fu G weszła do służby w 1942 roku i była jedną z pierwszych radiostacji o kompaktowej budowie gdzie odbiornik, nadajnik oraz baterie były w jednej obudowie. Dzięki zastosowanemu tzw. simplexu, strojenie nadajnika powodowało jednoczesne strojenie odbiornika i odbywało sie na antenie. Maksymalny zasieg pracy do 25 km ale zasięg zależał od rodzaju anteny (masztowa/ parasol, albo marszowa) i od rodzaju pracy (głos, telegraf). 
W budowie repliki wykorzystano element sowieckiej R105 oraz wykonane własnoręcznie lub zamówione u serbskiego producenta replik tabliczek znamionowych i opisowych. 
Data dodania: 7 czerwca, 11:31
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz
11 czerwca, 11:07 , edytowany: 11 czerwca, 21:04
No ja jestem troche bardziej krytyczny wobec tego "dzieła", może dlatego że dobrze wiem gdzie są nieścisłości i uproszczenia. Z drugiej strony- tak jak napisałem w opisie- widziałem dużo gorsze repliki tego urządzenia a ich właściciele i tak się ich nie wstydzili więc pięknie podziekuję za pochwały i przyjmę je do wiadomości. 
Kustosz
10 czerwca, 23:13
Podziwiam. Kawał naprawdę solidnej roboty i piękny rezultat!
Kustosz
10 czerwca, 22:01
Dziękuje bardzo za dobre słowo. Człowiek po tylu złorzeczeniach że - "po co ja się za to brałem" przynajmniej teraz ma trochę satysfakcji.
Kustosz
10 czerwca, 19:49
Trwało,trwało,ale efekt ( dla mnie -laika) jest super...! Gratuluję ;-))
Kustosz
9 czerwca, 12:56
Trochę to trwało... Dzięki. 
9 czerwca, 09:50
Fajna. Super robota. Gratuluję i podziwiim.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.