OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
44 / 74
<
>
Wersja kapturowa maski M74 pozostaje do dzisiaj jedną z bardziej tajemniczych modeli produkcji rumuńskiej. Do potwierdzonych faktów należy to, że jedynym użytkownikiem miały być oddziały wojsk chemicznych, a cała produkcja ograniczyła się do wykonania niewielkiej partii na początku ostatniej dekady XX wieku. Część twarzowa składa się z normalnej, produkcyjnej maski M74 oraz zgrzanego z nią kaptura, wykonanego jako osobny element. Z powodu zakrycia dotychczasowego oznaczenia rozmiaru, został on przeniesiony na skraj kaptura po boku maski. Na uwagę zasługuje również wymiana nagłowia znajdującego się pod kapturem. Jest to ulepszony wzór znany z M85, nie występujący jednak w przypadku zwykłych M74. Maska była kompletowana ze standardowymi filtropochłaniaczami CF-4 oraz wojskowymi torbami nośnymi.
 
Data dodania: 4 dni temu o 15:15
Datowanie przedmiotu: 1992
Miejsce pochodzenia: Rumunia
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.