1. Aufklärungs-Abteilung ; Kampania Wrześniowa

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
14 / 30
<
>
Jednostka aktywnie uczestniczy w Kampanii Wrześniowej. Na kolejnych kartach albumu umieszczono fotografie ze szlaku bojowego.Kolejnych 9 fotografii przynosi reportaż z pola walki na Mazowszu. Podano tutaj zdjęcia powiększone, których oryginalne wersje można oglądać na pierwszej fotografii w oknie poprzedniego eksponatu.Kolejne zdjęcia z tej karty albumu, dostępne są na poprzedniej stronie tej kolekcji.Dziękuję za wszelkie informacje czy sugestie dotyczące prezentowanych fotografii.
Data dodania: 13 kwietnia 2011
Datowanie przedmiotu: 1939
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 839 razy od 13 kwietnia 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
13 kwietnia 2011
widoczny na fotografii PZL P11c należał do 141 eskadry myśliwców. Eskadra wchodziła w skład III Dywizjonu Myśliwskiego 4 Pułku Lotniczego w Toruniu.W kampanii wrześniowej 1939 walczyła w składzie lotnictwa Armii "Pomorze" (1-6 IX), a następnie Brygady Pościgowej.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.