OP-1 w Mundur w MyViMu.com
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
34 / 54
<
>
Ogólnowojskowa odzież ochronna OP – 1

W skład wchodzi: płaszcz ochronny, pończochy z gumowymi kaloszami i rękawice ochronne. Całość przenoszona jest w torbie. Odzież uzupełnia maska przeciwgazowa. Płaszcz ochronny służy zabezpieczeniu się w terenie skażonym środkami trującymi , bronią biologiczną, substancjami promieniotwórczymi, promieniowaniem. Wykonany z trudnopalnej, dwustronnie gumowanej tkaniny koloru khaki, produkowany jest w trzech rozmiarach w zależności od wzrostu:

1. do 165 cm wzrostu,

2. od 166 do 175 wzrostu,

3. powyżej 175 cm wzrostu.

Płaszcz ma kaptur, rękawy zakończone pętelkami, dwie poły zakończone uszczelniaczami, zapięcie z uszczelnieniem. Samego płaszcza można także używać jako narzutki podczas opadów atmosferycznych.

Pończochy z kaloszami mają po dwa gumowe paski z dziurkami. Jedna służą do zapinania pończoch na kostkach, a drugie do zamocowania ich przy pasku spodni lub pasie głównym. Paski na górnej części cholewy pomagają dopasować ją do uda.
Data dodania: 15 kwietnia 2011
Datowanie przedmiotu: 1978 - 1982
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 1161 razy od 15 kwietnia 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.