Luftwaffe Odznaka Artylerii... w III Rzesza w MyViMu.com

Luftwaffe Odznaka Artylerii PLot

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
12 / 55
<
>
Luftwaffe Odznaka Artylerii PLotniczej w oryginalnym pudełku.Odznaka sygnowana logo producenta "Brehmer Markneukirchen".Odznaka wczesnawykonana z tombaku.Pudełko opatrzone inskrypcją "Flak Kampf Abz.".Odpadający kawałek udało sie przykleić :-).Odznaka stan b.dobry+(błękitna oksyda),pudełko dostateczny+.
Anti - Aircraft Badge / Flack - Kampfabzeichen der Luftwaffe

Odznaka Artylerii Przeciwlotniczej Luftwaffe - Została ustanowiona 10 stycznia 1941 przez Marszałka Rzeszy Hermanna Goringa.Projekt odznaki już latem 1940 wykonała firma W.E.Peekhaus z Berlina.Odznaka składa się z 88 mm słynnej armaty przeciwlotniczej otoczonej wieńcem dębowym i zwieńczonym u góry przylutowaną lub przynitowaną "gapą" luftwaffe trzymającą swastyke.Na rewersie odznaki jest zamontowane zapięcie w postaci cieńkiej okrągłej szpilki zamykanej na haczyk.W większości wersji tej odznaki pod lufą działa znajduje sie wycięty,okrągły otwór.Odznake produkowano zarówno z tombaku jak i cynku.Oto znani producenci tej odznaki :
- C.E.JUNCKER BERLIN SW(wersja sygnowana takim logo producenta jak i bez sygnatury)
- BREHMER MARKNEUKIRCHEN lub G.B.(Gustav Brehmer Markneukirchen)
- A (Assmann & Sohn)
- W wpisane w okrąg (Werstein Jena)
- WH (Walter Henlein)
- GWL (Gebruder Wegerhoff Ludenscheid)
- oraz liczne wersje niesygnowane wykonane zarówno z tombaku jak i z cynku.
Odznaka była wręczana w ciemnoniebieskim etui z materiału imitującego skóre lub papieru,w środku wyłożone welurem.Wieczko opatrzone było w inskrypcje wykonaną złotymi literami o treści:
"Flak = Kampfabz" lub "Luftwaffen = Flak = Kampfabz".
Odznaka była przyznawana przeciwlotnikom ale też jednostką lądowym za bój naziemny aż do momentu ustanowienia oddzielnej odznaki.Odznaka była przyznawana całemu personelowi obrony przeciw lotniczej(zarówno operatorom radarów jak i obsłudze szperaczy).O przynaniu odznaki decydował system punktowy w którym zebranie 16 pkt. oznaczało otrzymanie odznaki.
Kryteria przyznawania punktów były następujące:
- 1 punkt - Każde piersze wykrycie nadlatujących samolotów przez 150 cm lub 60 cm reflektory szperające lub akustyków radarowych,i odprowadzenie ich aż do przejęcia przez następny zespół.
- 2 punkty - przyznawano za udział w zestrzeleniu wrogiego samlotu razem z inną baterią lub obsługą karabinów maszynowych lub też obsługą szperaczy.
- 4 punkty - samodzielne zestrzelenie samolotu bez pomocy innych baterii
Data dodania: 22 stycznia 2011
Datowanie przedmiotu: 1940 - 1945
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Nie określono
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 1075 razy od 22 stycznia 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.