Argentyńska flaga

Duże zdjęcie Argentyńska flaga
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
47 / 401
<
>
Argentyna 1958. Zn .nr. Mi.679,681.Flaga narodowa Argentyny datowana jest na rok 1812. Skonstruowana jest z trzech równych pasów, jasnoniebieskiego, białego, jasnoniebieskiego. W roku 1818 dodano żółte słońce do centrum flagi. W latach 1836-1884 słońce było czerwone, zaś w rogach znajdowały się czapki frygijskie. Pomysłodawcą flagi Argentyny jest Manuel Belgrano.Flagę obmyślił gen. Belgrano,spoglądając w niebo tuż przed bitwą nad brzegami rzeki Parana w 1812 roku.Pełna flaga zawierająca słońce jest nazywana oficjalną ceremonialną flagą (hiszp. Bandera Oficial de Ceremonia). Flaga bez słońca jest nazywana flagą ozdobną (hiszp. Bandera de Ornato). Flaga ozdobna zawsze musi być zawieszona poniżej flagi oficjalnej.Umieszczone na pasieśrodkowym inkaskie słońce ma 32 zlote promienie,na przemian proste i falujące.
Data dodania: 16 kwietnia 2011
Datowanie przedmiotu: 1958
Miejsce pochodzenia: Argentyna
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 534 razy od 16 kwietnia 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.