1. Aufklärungs-Abteilung ; powrót "do domu"

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
17 / 30
<
>
Jednostka po bojach Kampanii Wrześniowej została zluzowana w celu uzupełnienia stanu i odpoczynku. Po pobycie nad Renem, trafiła do macierzystych koszar. Na kolejnych kartach albumu widać fotografie wykonane przypuszczalnie w tym czasie.Pruskie sosny oraz słońce i śnieg przedwiośnia sygnalizują zbliżająca się kampanię we Francji. Na 5. i 6. fotografii widać koszary jednostki w Królewcu, te same, gdzie wykonano zdjęcie grupy wozów rozpoznania, przypuszczalnie w czasie alarmu, tuż przed przed najazdem na Polskę ( karta nr.8, fot. nr.1)Jeden z wozów, dzięki powiększeniu, ujawnił nazwę własną:

"Konigsberg". Na ostatnim zdjęciu widać cały skład bojowy jednostki wraz z, jak się wydaje całym parkiem maszynowym, jakim dysponowała jednostka. Widać tu kilka ciekawych wersji i konstrukcji.Jak poprzednio, bardzo dziękujemy za wszelkie sugestie, jakie to mogą być pojazdy i ich wersje.
Data dodania: 19 kwietnia 2011
Datowanie przedmiotu: 1940
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 531 razy od 19 kwietnia 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz
18 grudnia 2020
Skoro padła prośba o identyfikacje pojazdów. Zdjęcie parku po lewej i w powiększeniu- SdKfz 221 (te z mniejszą wieżą i SdKfz 222. Przy czym, przy okazji określenie "wieża" z punktu widzenia konstrukcji jest niewłaściwa. Uzbrojenie nie jest tam montowane do obrotowej części osłony a do podstawy montowanej do podłogi. Duże pojazdy po prawej to SdKfz 231 8rad stojące naprzemian z pojazdami SdKfz 232 6rad oraz z pojazdami dowodzenia i łączności SdKfz 263. Zwracam uwagę na Wozy łączności SdKfz 232 6rad które maja odchylone zapasowe koła wraz z mocowaniem. Za nimi było wyjście ewakuacyjne. Samochód to Personelkraftwagen popularnie nazywany Horchem ale produkowany był w wielu zakładach choć pierwotnie najwięcej ze swoich taśm wypuszczał faktycznie Horch.
Na drugim zdjęciu zwracam uwagę na dodatkową płytę pancerną montowana do przodu pojazdu, poza dodatkowym dopancerzeniem mogła też służyć do rozbijania barykad.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.